Současnost

V současné době má Vega šest velmi silných hlavních dodavatelských partnerů, potravinářských producentů či obchodníků a dokončuje ve spolupráci s nadnárodním velkoobchodem Makro CaC plné portfolio škály potravinářských výrobků, tak aby svým členským prodejnám zabezpečovala plnosortimentní nabídku potravinářských i základních nepotravinářských výrobků a pomáhala jim tak k co nejnižším nákupním cenám a dalším obchodním výhodám. Vedle hlavních obchodních partnerů udržuje i doplňkovou síť menších výrobců a některých vybraných dodavatelů vybavení potravinářských prodejen tak, aby její nabídka byla co nejkomplexnější.

Nijak však neskrýváme svoji obchodní filosofii zaměřenou na orientaci na co nejsilnější partnery a pokud možno republikové jedničky ve své komoditě zboží. Jsme skálopevně přesvědčeni o tom, že pro prodejny je daleko výhodnější menší počet skutečně silných producentů, schopných výrazných slev a dalších obchodních výhod než smlouvy uzavírané s kýmkoli na potkání, které pak jen rozvolňují a snižují míru vzájemné výhodnosti.

Samozřejmostí je dnes i každoměsíční letáková akce, během které profesionální distributoři doručí do minimálně pěti set poštovních schránek v okolí každé členské prodejny leták s výraznými akčními slevami, které se mnohdy blíží cenové úrovni, dosahované v největších nadnárodních řetězcích. Tyto letáky jednoznačně zvyšují zájem nakupujících o naše členské prodejny a při jejich důsledném využívání mohou výrazně vylepšit ziskovou bilanci prodejen.